special

Управління спецпроектами (конспект лекцій НУДПСУ)

Етап 3. Планування проекту

Планування проекту здійснюється для досягнення наступних цілей:

1. Визначення вартості і терміну виконання проекту. Це дозволяє приймати важливі рішення, наприклад, рішення про те, чи варто взагалі починати проект.

2. Визначення обсягу необхідних ресурсів.

3. Розподіл робіт і контроль результатів. Планування повинне передбачати хто і за що відповідає.

4. Оцінки впливу на проект будь -яких змін.

Планування в часі - це не разовий процес. За час реалізації проекту план може складатися кілька разів. Нові плани враховують додаткову інформацію і спрямовані на зменшення невизначеності.

Планування здійснюється в п'ять кроків.

Планування проекту

Рис.4.6. Планування проекту

Більшість проектів занадто складні і для зручності управління їх розбивають на частині . Будують дерево проекту, у якому кожна гилка являє собою подпроект або важливу задачу. Останні підрозділяються на більш дрібні задачі , роботи, пакети робіт і т.д.

Кожному пакетові робіт може бути відповідати своя декомпозиція робіт (ДР). ДР привносить у проект ясність і визначеність. Вона також показує джерела інформації для складання звітності.

Оцінка термінів і ресурсів

На наступному етапі планування необхідно визначити , скільки часу і ресурсів буде потрібно для виконання нашого проекту. У нас будуть лише зразкові дані. Точність оцінок жорстко пов'язана зі стадією виконання проекту. На початку проекту оцінки будуть менш точними, ніж ближче до його фіналу.

Імовірнісні оцінки

Точність оцінок залежить від рівня невизначеності проекту. Невизначеність змушує користуватися кривої імовірності. Чим вище ризик, тим ширше розподіл. Оцінки бувають оптимістичними, найбільш ймовірними і песимістичними.

Крива розподілу імовірності

Рис 4.7. Крива розподілу імовірності

Виявлення відносин і залежностей

Зв'язок робіт проекту між собою визначається логікою проекту. Деякі дії повинні виконуватися у визначеному порядку. Наприклад, при будівництві будинку спочатку закладається фундамент, потім зводяться стіни, а тільки потім криється дах. Ці роботи мають залежні або серійні взаємовідносини. Інші роботи не пов'язані одна з одною. Будівництво лазні не залежить від архітектури міста. Ці дві роботи мають незалежні відносини.

Виявлення обмежень

Після того як зроблені оцінки часу і трудозатрат, установлені взаємини і залежності, можна переходити до порівняння потреб проекту з наявними ресурсами. Існують два фундаментальних підходи:

Обмеження по ресурсах - при плануванні враховуються тільки наявні в розпорядженні ресурси.

Планування з обмеженням по ресурсах використовується, коли проектна організація застосовує власні високоспеціалізовані модульні або експериментальні спорудження.

Обмеження за часом є головним обмеженням проекту точно. Якщо порушуються терміни виконання проекту, то можливе залучення додаткових "граничних" ресурсів.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';>