- Цветы и растения
- Аквариум и рыбы
- Для работы
- Для сайта
- Для обучения
- Почтовые индексы Украины
- Всяко-разно
- Электронные библиотеки
- Реестры Украины
- Старинные книги о пивоварении
- Словарь старославянских слов
- Все романы Пелевина
- 50 книг для детей
- Стругацкие, сочинения в 33 томах
- Записи Леонардо да Винчи
- Биология поведения человека
Главная Бухгалтерский учет, аудит Книги Бухгалтерський облік - Сопко В.В. |
Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
Б.1.3. Структурна побудова бухгалтерського фінансового обліку
На підставі загального визначення бухгалтерського фінансового обліку як упорядкованої та регламентованої інформаційної системи, що систематично відображує в часі (хроноло- гічно) та просторі (системно) стан та зміни стану всіх господарських фактів — явищ і процесів — майнового та економіко-правового порядку в межах господарюючих суб’єктів (суб’єктів господарювання) у грошовому виразі, фінансовий облік можна визначити так.
Бухгалтерський фінансовий облік — це такий бухгалтерський облік, в якому за рівних умов господарювання, що на- даються всім суб’єктам ринку, держава (муніципалітет) зако- нодавчо визначає єдині правила ведення згаданого обліку та за єдиними принципами визначає побудову й організацію оцінювання майнових об’єктів (ресурсів) та визначення пра- ва власності, методику обліку затрат і доходів, собівартості готової продукції (виробів, послуг та робіт) та порядок ви- значення фінансових результатів і складання фінансової звітності.
Фінансовий облік передбачає визначення результатів господарювання (прибутку, збитків), системи оподаткування та складання обов’язкової фінансової звітності.
У бухгалтерському фінансовому обліку на підставі теорії двоїстості — балансового методу доказовості та інших принципів побудови такого обліку відображаються стан і зміни стану як засобів господарювання (активів), так і правових відносин щодо засобів господарювання (пасивів).
Рух засобів господарювання (активів) та зміни права власності (пасивів) пов’язаний із затратами діяльності, дохо- дами від діяльності та визначенням фінансових результатів. Облік затрат, доходів та фінансових результатів — централь- ний момент у побудові бухгалтерської системи фінансового обліку.
Загальну двоїсту (балансову) структуру побудови бухгалтерського фінансового обліку унаочнює рис. Б.1.10.
Логічно-структурну модель побудови бухгалтерського фінансового обліку як процесу унаочнює рис. Б. 1.11.
Рис. Б.1.10. Балансова інтерпретація побудови фінансового обліку
Рис. Б.1.11. Загальна логіко-структурна модель побудови бухгалтерського фінансового обліку на підприємстві як процесу та системи доказів за період
Created/Updated: 25.05.2018