special

Економічна енциклопедія. Літера Ф

ФОНДОДЕРЖАЛЬНИК (ФОНДОДЕРЖАТЕЛЬ]

- 1. За планової економічної систе-ми - вища й середня ланка галузевого і те-риторіального управління, яким виділяють-ся й централізовано розподіляються фонди матеріальних ресурсів для підвідомчих під-приємств і організацій. За умов ринкових відносин така ланка відсутня. 2. Юридична або фізична особа, що є власником цінних паперів.

ФОНДОМІСТКІСТЬ ВИРОБНИЦТВА [ФОНДОЕМКОСТЬ ПРОИЗВОДСТВА]

- відно-шення вартості основних виробничих фон-дів підприємст ва до вартості валової продукції, що виробляється зарік. Ф.в. (про-дукції) - це показник ефективності вико-ристання основних виробничих фондів, еко-номічна сторона технічного прогресу, спів-відношення живої та уречевленої праці, що безпосередньо пов'язане з продуктивністю пралі та трудовими ресурсами.

ФОНДООЗБРОЄНІСТЬ (ФОНДОВООРУЖЕННОСТЬ]

- вартість основних виробни-чих фондів, що припадає на одного праців-ника. Ф. визначають діленням середньоріч-ної вартості діючих основних виробничих фондів на середньоспискову кількість пра-цівників в одній найбільшій зміні.

ФОНДУВАННЯ [ФОНДИРОВАНИЕ]

- сис-тема централізованого планового розподілу матеріальних ресурсів (сировини, матеріа-лів, палива, обладнання), яка мала місце при централізованих планових економічних від-носинах. Є антиподом ринку і не має місця в ринкових відносинах.

ФОР [ФОР]

- означає те саме, що і франко-вагон, тобто що продавець за свій рахунок оплачує вартість перевезень, митні витрати, страху-вання; бере на себе ризик загибелі чи псу-вання-товару до моменту перетину вантажем лінП борту судна під час завантаження.

ФОРА [ФОРА]

- пільга, перевага, що надається сильнішим слаб-шому.

ФОРВАРД [ФОРВАРД]

- форма термінових розрахунків, що здійснюються не пізніше як через два робо-чих дні після укладення угоди. Як правило, форвардні угоди укладаються банками, тор-говельно-промисловими фірмами з метою уникнути збитків від зміни курсу валют, цін тощо.

ФОРВАРДНА ІНТЕРВЕНЦІЯ (ФОРВАРДНАЯ ИНТЕРВЕНЦИЯ]

- операції, що здій-снюються центральним банком на форвар-дному ринку з метою зміни курсу національ-ної валюти країни в угодах, за якими розра-хунки проводяться готівкою, або для впли-ву на ставки процента за терміновими уго-дами у національній валюті.

ФОРВАРДНА МАРЖА [ФОРВАРДНАЯ МАРЖА]

- різниця (дисконт або премія) між кур-сом валюти в угодах за готівку (спот) і кур-сом валюти в угодах на певний строк.

ФОРВАРДНА УГОДА (ФОРВАРДНАЯ СДЕЛКА]

-Див. Угода форвардна.



 

Created/Updated: 25.05.2018