УГІДДЯ [УГОДЬЕ] - земельна площа (ді-лянка), що має певне с.-г. призначення (па-совисько, сінокіс, нива, рілля, сад, виног-радник). Бувають також У. лісові, рибні.
УГОДА [СОГЛАШЕНИЕ] - правовий акт, що є підставою для виникнення або припинен-ня правовідносин. Залежно від кількості осіб, суб'єктів угоди - вони можуть бути одно-, дво- або багатосторонніми. Найпоши-ренішими є двосторонні У., що регулюють відносини між договірними сторонами (ку-півлі-продажу, поставки, винайму, підряду, перевезення, схову, позики, комісії тощо). У. є дійсною, якщо вона оформлена 1 підписа-на (затверджена) відповідно до чинного за-конодавства.
УГОДА АГЕНТСЬКА [СОГЛАШЕНИЕ АГЕНТСКОЕ]- угода між агентом та особою, що його наймає, про надання агенту необхідних повноважень на здійснення ним біржових операцій і надання інших послуг від імені та в інтересах доручителя (принципала).
УГОДА АЛЕАТОРНА [СДЕЛКА АЛЕАТОРНАЯ] - випадкова біржова угода, парі.
УГОДА АРБІТРАЖНА [СДЕЛКА АРБИТРАЖНАЯ] -Див. Арбітражні угоди.
УГОДА БАГАТОСТОРОННЯ [СОГЛАШЕНИЕ МНОГОСТОРОННЕЕ] - угода, суб'єк-тами якої є три або більше договірних сто-рін (напр., угода про сумісну діяльність, про кооперативне будівництво окремих об'єк-тів тотр).
УГОДА БАРТЕРНА [СДЕЛКА БАРТЕРНАЯ] - Див. Бартерна угода.
УГОДА БІРЖОВА (СДЕЛКА БИРЖЕВАЯ] - угода, здійснена на біржі і належним чином оформлена. Розрізняють: касові угоди, які оплачуються не пізніше строку, зазначено-го біржовою радою (2-3 дні); термінові (ф'ю-черсні) угоди - виконуються через певний термін, погоджений під час їх укладання; спекулятивні угоди-укладаються з метою отримання прибутку за рахунок різниці між контрактними цінами.
УГОДА ВАЛЮТНА [СОГЛАШЕНИЕ ВАЛЮТНОЕ] - двостороння або багатостороння міждержавна угода, що встановлює взаєм-ні права та обов'язки, умови й норми валют-них відносин, найчастіше - міжнародних розрахунків і кредитування.
УГОДА ДЕПОРТНА (СДЕЛКА ДЕПОРТНАЯ] - біржова угода на строк, що укладається на фондовій біржі особами, які грають на пониження курсу цінних паперів ("ведмедями"). "Ведмідь" сподівається одер-жати прибуток у вигляді курсової різниці між ціною, за якою він продав акцію, і ниж-чою ціною їх придбання через деякий строк.
|