special

Економічна енциклопедія. Літера К

КВИТАНЦІЯ БАГАЖНА [КВИТАНЦИЯ БАГАЖНАЯ]

документ, що підтверджує прийняття багажу до перевезення транспортом.

КВИТАНЦІЯ ВАНТАЖНА [КВИТАНЦИЯ ГРУЗОВАЯ]

- документ, що видається від-правнику вантажу перевізником, який стверджує, що вантаж прийнятий для пере-везення залізничним або внутрішнім вод-ним транспортом.

КВІНТАЛ [КВИНТАЛ]

- міра ваги в багатьох країнах Лат инської Америки, що дорівнює 100 кг. (центнерові).

КВОРУМ [КВОРУМ]

- число присутніх на зборах, конференціях, з'їздах осіб (делегатів), що необхідне для визначення цих зборів правомочними.

КВОТА [КВОТА]

- 1. Частка (частина, пай), що припадає на одного з учасників загальної справи. 2. Кіль-кісне обмеження виробництва товарів, їх збуту, споживання, експорту, імпорту тощо, що вводиться на певний час. 3. Розмір по-датку з одиниці оподаткування.

КВОТА В СТРАХУВАННІ [КВОТА В СТРАХОВАНИИ]

- 1. Частка участі страховика в стра-хуванні певного об'єкта (ризику), що страху-ється одночасно кількома страховиками (спів-страховиками). Оформляється єдиним стра-ховим полісом із зазначенням у ньому част-ки відповідальності кожного з учасників або кожний з учасників відповідно до частки своєї відповідальності видає окремий поліс. 2. Частка участі перестраховика у перестраху-ванні певного об'єкта (ризику або сукупності ризиків). Див. також Співстрахування.

КВОТА ОЩАДНА [КВОТА СБЕРЕГАТЕЛЬНАЯ]

- відношення суми приросту збере-жень за рік (вклади, позики, що вільно обер-таються, і державне особисте страхування) до суми грошових доходів населення.

КВОТА У МІЖНАРОДНОМУ ВАЛЮТНОМУ ФОНДІ [КВОТА В МЕЖДУНАРОДНОМ ВАЛЮТНОМ ФОНДЕ]

-частка участі країни-члена МВФ у капіталі Фонду.

КВОТАТИВНІ ПОДАТКИ [КВОТАТИВНЫЕ НАЛОГИ]

- податки, ставки яких встанов-люються у процентах до одиниці обкладан-ня доходу або майна у вартісній формі (гро-шовому вираженні).

КВОТУВАННЯ [КВОТИРОВАНИЕ]

- 1. Встановлення державними органами від-повідно до чинного законодавства, міжна-родного права та різних міжнародних актів, угод обмежень щодо виробництва товарів, міжрегіональних товарних або фінансових операцій, експортно-імпортних поставок. Застосовується як засіб регулювання обся-гів виробництва окремих видів товарів, а також регламентації зовнішньоекономічної діяльності. 2. Встановлення певних розмірів (меж) змін вартості валют, цінних паперів на біржах.



 

Created/Updated: 25.05.2018