special

Фінансова статистика - Шустіков А.А.

1.2. Завдання фінансової статистики

Головним завданням фінансової статистики є вивчення процесів у виробництві, розподілі, перерозподілі і кінцевому використанні ВВП, визначення на цій основі пропорцій і закономірностей в економіці. Фінансова статистика виконує контрольні функції. Вона наглядає за забезпеченістю відтворювального процесу необхідними грошовими коштами і фондами, виконанням держбюджету, касових і кредитних планів банківськими установами, акумуляцією тимчасово звільнених грошових коштів підприємств, установ і населення. Статистика дає характеристику виконання планів кредитними й фінансовими установами, оцінює невикористані фінансові та кредитні ресурси, встановлює причини і фактори сформованого фінансового стану.

Особливе значення в статистиці фінансів має виявлення статистичних закономірностей у розвитку грошового обігу і кредиту, розподілу та використання ВВП, складу й динаміки доходів і видатків державного бюджету, сукупного грошового обороту, фінансових ресурсів в обіговості кредитів, грошей, вкладів населення. Важливе місце в статистиці фінансів надається вдосконаленню системи статистичних показників і методології їх обчислення.

На сьогодні вузьким місцем з погляду охоплення статистичними показниками економічних явищ вважається сфера фінансів і грошового обігу. Недосконалою є методологія обчислення показників доходів комерційних структур, податкових доходів, характеристик ефективності податкової і відсоткових політик, оцінки рівня інфляції, вимірювання фінансової сталості. Для посилення аналітичних функцій фінансової статистики необхідно займатися комплексними статистичними дослідженнями процесів формування й розподілу прибутку, наводити повну оцінку ефективності розподільчих відносин в економіці, економічних наслідків інфляційних процесів, фінансово-вартісних аспектів відтворювання.

Важливе місце у фінансовій статистиці посідають: методи кількісного фінансового аналізу (їх ще називають фінансові, або комерційні, розрахунки); фінансова математика; вищі фінансові обчислення (визначають відсоток у фінансових розрахунках, відсоткові ставки); вимір остаточних фінансових результатів операцій для сторін, які беруть участь у фінансовій угоді; визначення залежності кінцевих результатів від основних параметрів фінансової операції, встановлення взаємозв’язків цих параметрів; визначення їх граничних значень; розробка планів виконання фінансових операцій; знаходження параметрів еквівалентної зміни умов угоди.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';>