- Цветы и растения
- Аквариум и рыбы
- Для работы
- Для сайта
- Для обучения
- Почтовые индексы Украины
- Всяко-разно
- Электронные библиотеки
- Реестры Украины
- Старинные книги о пивоварении
- Словарь старославянских слов
- Все романы Пелевина
- 50 книг для детей
- Стругацкие, сочинения в 33 томах
- Записи Леонардо да Винчи
- Биология поведения человека
Главная Финансовое право Книги Фінансове право - Віхров О.П. |
Фінансове право - Віхров О.П.
Видатки на соціальний захист населення
Стаття 46 Конституції України встановлює, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно з функціональною структурою видатків бюджетів України, розділ видатків на “Соціальний захист та соціальне забезпечення” включає:
оплату пенсій та допомог компенсаційні витрати у зв’язку з наданням пенсіонерам безплатного проїзду; пенсій військовослужбовцям Міноборони, прикордонних військ, національної гвардії, служби безпеки;
оплату пільг ветеранам війни і праці;
фінансування допомоги сім’ям з дітьми;
інші види соціальної допомоги;
оплату видатків дитячих закладівінтернатів та притулків для неповнолітніх, програм соціального захисту неповнолітніх;
оплату видатків будинківінтернатів для престарілих та інвалідів;
фінансування молодіжних програм та інших заходів і закладів в галузі соціальної політики.
Державна допомога сім’ям з дітьми. В Україні приділяється велика увага соціальній допомозі сім’ям з дітьми. За програмами допомоги на дітей віком до 16 років (учнів до 18 років) допомогу сьогодні отримують близько 6,6 млн сімей, що мають приблизно 8 млн. дітей. Багато виплат працюючим батькам (або матерям, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною) здійснюються за місцем роботи батьків з Фонду соціального страхування. Допомога непрацюючим батькам, а також тим, хто не отримує належних їм аліментів (близько 750 тис. сімей з приблизно 1 млн. дітей), виплачується з Державного бюджету через місцеві відділи соціального захисту. Допомога батькам на дітей віком до 1,5 року виплачується з Пенсійного фонду. Без допомоги матерям, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, у бюджеті на 1996 рік на допомогу сім’ям з дітьми було передбачено загалом 850 млн. грн. Приблизно третина цієї суми сплачувалась у вигляді цільової допомоги, яка надається тільки тим сім’ям, у яких середньомісячний доход на члена сім’ї за останні три місяці не перевищував 37 гривень.
Created/Updated: 25.05.2018