special

Експертиза товарів - Коломієць Т.М.

Розмірні знаки

Розмірні знаки — знаки, призначені для позначення визначених фізичних величин, що означають кількісну характеристику товару.

У нашій країні розмірні знаки раніше не застосовувалися. Для позначення фізичних величин застосовувалася їхня повна назва. Починаючи з 1980 р., ці розміри стали вказуватися відповідно до Міжнародної системи одиниць фізичних величин (СІ). Проте і сьогодні можуть зустрітися імпортні товари, на упаковці яких розмір може бути виражений у національних одиницях. Наприклад, у США і Великобританії масу вказують в унціях (1 унція =28,35 г). Поява на українському ринку імпортних товарів, на маркуванні яких були нанесені незвичні для нас розмірні знаки, змусило вітчизняних виготовлювачів застосовувати деякі з цих знаків, тим більше що вони дуже коротко характеризують фізичну величину, назва якої складається з одного або декількох слів. Наприклад, замість маси нетто - є (від англ. - "ехасїіу", нім. - "ехагі", перекладених як "точно, рівно, однаково"), замість обсягу - V.

Код розмірних знаків надзвичайно простий. До умовного позначення фізичної величини "є, V" інших) добавляється фактичний розмір цього розміру в прийнятих одиницях виміру.

Розмірні інформаційні знаки, які проставляються на упаковці товару чи на самому товарі у вигляді номера, літери або графічних зображень, вказують розмір одягу, взуття, або довжину, обсяг стегон для колготок.

Експлуатаційні знаки

Для багатьох непродовольчих товарів велике значення має інформація про правила їхньої експлуатації або способи догляду, поводження за ними, що забезпечує зберігання їхнього функціонального призначення протягом тривалого часу. Для доведення такої інформації до споживача і застосовуються експлуатаційні знаки.

Експлуатаційні знаки - знаки, призначені для інформування споживача про правила експлуатації, способи догляду, монтажу і налагодження споживчих товарів.

Такі знаки наносяться на етикетки, ярлики, бирки, упаковки, контрольні стрічки або безпосередньо на товар. Найбільшого поширення набули міжнародні символи, прийняті для текстильних виробів. Багато експлуатаційних знаків для текстильних виробів настільки наочні, що не потребують особливих пояснень (тазик для прання з покажчиком температури води, праска із покажчиком температури прасування.

Різновид експлуатаційних знаків - це знаки керування, які можна зустріти на досить складнотехнічних товарах, а також на експлуатаційних документах. Наприклад, на деяких електропрасках різні режими прасування позначають у вигляді однієї, двох і трьох точок із відповідним поясненням у супровідних документах.

На побутових холодильниках і морозильниках кількість зірочок служить інформаційним знаком про діапазони температур, що можливо досягти під час експлуатації холодильника.

У багатьох електропобутових приладах показані стрілками або іншими умовними позначеннями місця вмикання в електромережу, переключення програм, регулювання гучності й іншої інформації.

У країнах Європейського співтовариства приділяється велика увага проблемам раціонального використання електроенергії при експлуатації побутової техніки. Для цього використовуються спеціальні етикетки, що інформують потенційних покупців про кількість споживаної електроенергії конкретним виробом.



 

Created/Updated: 25.05.2018

';>