special

Інформаційно-комунікаційний менеджмент у глобальному суспільстві - Бебик В.M.

Додаток 6.2.3 Інформаційні рейтинги претендентів у президенти України

Інформаційні рейтинги претендентів у президенти України (за матерілами журналу "Політика і культура" № 22 від 11 червня 2004)

Продовжується кампанія з подолання негативного ставлення громадськості до фактів біографії Віктора Януковича. Минулий тиждень ознаменувався появою відповідних позитивних матеріалів у пресі ("Сегодня", 01.06; "Комсомольская правда", 05.06) і на телебаченні ("Епіцентр", "1 + 1", 29.05). Серед вдалих піар-заходів В. Януковича відзначимо насамперед зустріч із журналістами сільських видань, що викликала

Претенденти

Кількість

публікацій

Рейтинг

інформаційної присутності

Позитивний інформаційний рейтинг

Сукупний разовий наклад видань-симпатиків

+ /0

=

Віктор Янукович

202

39

241

42 %

40 %

2,3 млн прим.

Володимир Литвин

92

0

92

1б %

18 %

2,2 млн прим.

Віктор Ющенко

б9

15

84

15 %

14 %

0,9 млн прим.

Олександр Мороз

48

3

51

9 %

9,5 %

0,8 млн прим.

Юлія Тимошенко

34

7

41

7 %

7 %

0,5 млн прим.

Петро Симоненко

33

0

33

5 %

б,5 %

0,2 млн прим.

Віктор Медведчук

24

3

27

5 %

5 %

1 млн прим.

позитивний резонанс у середовищі місцевих газетярів, участь у святкуванні Трійці та Дня захисту дітей.

Головним приводом для нападок на прем'єр-міністра, природно, стала нестабільна ситуація на ринку бензину. Найбільш читабельні "Факти", "АиФ", "Сегодня", "Киевские Ведомости" в цілому вели збалансоване висвітлення заходів уряду з її подолання. У той же час "Факти" і "Комсомольская правда" (3—4.06) висловили скептичне ставлення до дієвості антикризових механізмів, запропонованих Кабміном. Газета "День" (04.06) припускає пов'язане з цим неодмінне подорожчання продуктів харчування. Дуже критично на кризу відгукнулася вся опозиційна преса. Зокрема, негативно оцінив ситуацію О. Мороз ("Товариш", "Сільські вісті"). Досить чітко простежувалися спроби провести паралелі між торішнім зерновим і теперішнім бензиновим стрибками цін на підтвердження нібито неефективної роботи уряду.

Володимир Литвин зайняв другий рядок інформаційного рейтингу і не отримав жодного (!) негативного відгуку про свою діяльність у пресі. Підвищений суспільний інтерес до персони спікера був викликаний словами К. Ващук, яка в ефірі "Громадського радіо" повідомила про заняття В. Литвином місця лідера АПУ.

Порівняно з попереднім тижнем, Віктор Ющенко зберіг частку своєї присутності в повідомленнях мас-медіа. Однак цей результат традиційно забезпечений спільними потугами ряду національно-демократичних ("Українське слово", "Українська газета", "Народна газета", "Україна молода", "Правда України") і союзницьких з НУ ("Вечерние вести", "Свобода") видань. І аж ніяк не інформаційними приводами, на створення яких команда Віктора Андрійовича була вкрай скупою. Єдиний з них — участь родини Ющенків у презентації аудіозаписів В. Стуса.

Крім критики КМ, Олександр Мороз неодноразово покликався на західноєвропейську соціал-демократію. Очевидно, бренд "року соціал-демократії" використовуватиметься у виборчій кампанії О. Мороза "по другому колу" після березня 2002-го. Не тільки як моральний політик із непогрішною репутацією, але і як тонкий лірик постав перед читачами соціалістичної преси О. Мороз у репортажах із презентації двох своїх поетичних збірок.

Досягши певних цілей ("розлучення" БЮТ і НУ), трохи вщухла кампанія із дискредитації Юлії Тимошенко. Так, порівняно з попереднім тижнем, кількість негативу на її адресу зменшилася втричі. Проте, нівелюючи підтримку з боку маргінальної "Української газети", найбільш масові "Факти", "Сегодня", "Киевские Ведомости" і "Столичные новости" повідомили про намір ГПУ звернутися до ВР із проханням на згоду до притягнення до кримінальної відповідальності Ю. Тимошенко у зв'язку з порушенням проти неї нової кримінальної справи.

Дедалі рідше з'являється у ЗМІ Петро Симоненко, який продовжує перебувати майже найнижче в інформаційному рейтингу. На цьому тлі виділяється хіба що дане "Глав-реду" інтерв'ю, у якому Петро Миколайович поспішив відмежуватися від причетності до гіпотетичного союзу лівих сил за участю В. Медведчука і очолюваної ним СДПУ(о).

Сам же Віктор Медведчук у контексті очікуваної активізації публічної діяльності своєї партії дав інтерв'ю журналові "Кореспондент", окремі заяви з якого були моментально розтиражовані електронними ЗМІ. З них випливає, що СДПУ(о) і він особисто не сумніваються в правильності передвиборної ставки на Віктора Януковича.

Антон Круть



 

Created/Updated: 25.05.2018

';>